Baimės problema yra vienas pagrindinių taškų, kuriame susipina įvairiausi klausimai; tai mįslė, kurią atspėjus, gerokai paaiškėja mūsų psichikos gyvenimas. Tačiau ne kiekviena baimė yra fobija. Daug kas aplinkoje gali tapti pavojaus mūsų sveikatai ir gyvybei šaltiniu. Fobija yra situacijos baimė, kuri visuomenės nuomone arba paties paciento intelektualiu vertinimu iš šalies yra neproporcinga situacijos tikimybei arba galimam jos žalingumui. Ją turintis žmogus tokiose situacijose išgyvena labai stiprų nerimą, jam padažnėja širdies ritmas, kvėpavimas, atsiranda pilvo skausmai, dėmesio ir atminties sutrikimai. Jis yra linkęs jų vengti, o taip darydamas, smarkiai suvaržo savo gyvenimą.
Fobijas sukeliantys objektai ir situacijos keičiantis laikams irgi keitėsi, štai keletas jų : agorafobija – atvirų erdvių baimė; socialinė fobija – baimė atsidurti santykinai mažos žmonių grupės dėmesio centre; akrofobija – vorų baimė; astrafobija – žaibų baimė; mizofobija – purvo ir mikrobų baimė; klaustrobija – uždarų patalpų baimė; akrofobija – aukščio baimė ir kt.
Pamačiau, kad visi dalykai, kurių baiminausi ir kurie mane gasdino, nebuvo nei geri, nei blogi, jei neskaičiuosime to, kad jie paveikė mano protą.
Spinoza